Je mantrailing vhodný pro Vašeho psa?

Ano, mantrailing je rekreačně vhodný skutečně pro jakéhokoliv psa. Metoda výcviku je založena na rozvíjení přirozených schopností a pozitivní motivaci. Ani velikost a věk psa není rozhodující. Délka i obtížnost stopy se vždy přizpůsobuje kontrétnímu týmu pes-psovod.

O tom, proč někteří z nás zvolili mantrailing, se můžete dočíst v sekci Naše týmy. Najdete zde také malý přehled různých psích plemen, se kterými v Praze trénujeme.

 

Chcete si mantrailing s Vaším pejskem vyzkoušet?

Není nic jednoduššího! Přihlašte se pomocí webového formuláře v sekci Tréninky na některou z pořádaných akcí.

 

Co s sebou na trénink?

K mantrailingu je třeba základní vybavení. K němu patří postroj, stopovačka, ochranné rukavice, odměny pro psa a pitná voda. Důležité je také vhodné oblečení a obuv do terénu dle počasí a ročního období.

Postroj by měl být vyrobený tak, aby psa při práci neškrtil a neomezoval. Postroje určené k připoutání v autě tak nejsou zpravidla vhodné. Pokud se rozhodnete mantrailingu věnovat, je dobré pořídit postroj určený výhradně na mantrailing. Pes si tak může tento konkrétní postroj spojit s přípravou ke stopování a vytvořit si tak vhodný rituál před zahájením práce.

Stopovačka by měla mít délku 5 - 10 metrů. Typ a materiál je na uvážení psovoda.

Ochranné rukavice jsou při práci se stopovačkou téměř nezbytností. Rychle odvíjené vodítko může holou kůži na rukách opravdu ošklivě popálit.

Odměny pro psa by měly být tzv. nejvyšší hodnoty. Doporučujeme mazlavé odměny jako jsou paštiky. Dobrou odměnou je i maso v jakékoliv formě. Odměny je dobré dávat do malých krabiček. Pokud si pejsek rád hraje, můžete zážitek ze stopování podpořit kromě jídla i hrou s oblíbenou hračkou.

Pitnou vodu doporučujeme vzít pro pejsky i psovody.

 

Nemáte postroj, stopovačku nebo rukavice a nechcete je pořizovat jenom kvůli zkoušce mantrailingu?

Nevadí. Postroj, stopovačku nebo rukavice lze obvykle půjčit na místě od jiných účastníků akce. Je však třeba dopředu napsat, jak máte velkého psa a co Vám chybí.